For Calm Vet4Pet firmy Vetfood – tabletki na stres dla psa i kota

Wszystkie psy i koty bywają narażone na stres, ale tylko niektóre z nich są szczególnie podatne na destrukcyjne działanie negatywnych bodźców. Mówimy wtedy, że nasz pupil jest bardzo wrażliwy, nerwowy. Takim czworonogom warto podawać środki uspokajające lub preparaty „na stres”. Silnie działające leki ordynują tylko lekarze weterynarii, natomiast suplementy diety znajdziemy w dobrze zaopatrzonych sklepach zoologicznych. Sprawdźcie naszą ofertę na stronie dla-pupila.pl:
Preparaty na stres dla psów
Preparaty na stres dla kotów
Uwaga! Pomimo, że suplementy są łagodnymi środkami redukującymi napięcie, to jednak przed ich podaniem nie zaszkodzi poradzić się lekarza weterynarii.

Dziś opiszemy naszą relację z testów wybranego produktu marki Vet4Pet firmy Vetfood. Będą to tabletki uspokajające For Calm dla psów i kotów.

For Calm
For Calm: starsze opakowanie (po lewej) i nowy wygląd (po prawej)

Wskazaniami do stosowania suplementu mogą być:
sytuacje stresowe (planowana wizyta u lekarza weterynarii, impreza, fajerwerki noworoczne)
podróże i zmiana miejsca zamieszkania
problemy z koncentracją i zasypianiem
terapia przewlekłego stresu
nadczynność kory nadnerczy (wspomagająco podczas leczenia)

Najważniejsze informacje o testowanym preparacie

Najpierw zapoznaliśmy się z opisem widniejącym na etykiecie produktu:

For Calm to produkt stworzony specjalnie z myślą o suplementacji diety zwierząt wrażliwych, szczególnie podatnych na sytuacje stresowe. For Calm wyróżnia unikalny dobór składników.

W przypadku trudności w doustnym podaniu kapsułki, zaleca się otworzyć kapsułkę i wymieszać jej zawartość z ulubionym przysmakiem. Jeśli dieta oparta jest tylko na suchej karmie, należy lekko zwilżyć karmę, tak żeby zawartość kapsułki przylegała do żywności i została spożyta przez zwierzę.

Skład:
żelatyna, suszone mięso z kurczaka, węglan magnezu, stearynian magnezu

Dodatki dietetyczne:
tryptofan, GABA (kwas γ-aminomasłowy), melatonina, witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B3 (niacyna), witamina B5 (kwas pantotenowy), witamina B6 (pirydoksyna), witamina B7 (biotyna), kwas foliowy, witamina B12 (kobalamina)

Dodatki sensoryczne: aromat, dwutlenek tytanu

Informacja dodatkowa: wszystkie surowce klasy Human Grade

Do powyższego opisu produktu możemy jeszcze dodać kilka istotnych informacji o niektórych składnikach preparatu:

Tryptofan jest niezbędnym aminokwasem stymulującym syntezę serotoniny zwanej hormonem szczęścia.

Melatonina reguluje rytm snu i czuwania.

Kwas gamma pełni funkcję neuroprzekaźnika. Wzmaga uczucie odprężenia oraz wpływa na zmniejszenie objawów lękowych.

Kompleks witamin z grupy B to grupa witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Dodatek mięsa z kurczaka poprawia walory smakowe preparatu oraz jest źródłem cennego białka.

Na stronie internetowej producenta www.vetfood.pl znaleźliśmy ciekawy materiał informacyjny (link do pliku pdf). Polecamy lekturę!

Opakowanie i jego zawartość

Plastikowy, szczelnie zamykany pojemniczek zawiera 60 kapsułek.

For Calm kapsułkiZgodnie z zaleceniami producenta tabletki można podawać bezpośrednio do pyszczka pupila lub też otworzyć kapsułkę, a jej sypką zawartość wymieszać z jedzeniem zwierzaka.

For Calm proszek

Zaczynamy pierwsze testy!

Rozpoczęliśmy „eksperymenty” na naszych podopiecznych 😉 Wymieszaliśmy odpowiednie dawki suplementu z niewielką ilością mokrych karm i podaliśmy je naszym dwóm dość wybrednym zwierzakom. Pies pochłonął swoje ulubione jedzonko w błyskawicznym tempie. Najwyraźniej zupełnie nie przeszkadzał mu dodatek For Calm. Odnieśliśmy wrażenie, że suplement wręcz zachęcił czworonoga do konsumpcji. Z naszym kocurem nie poszło już tak łatwo. Chyba nie odpowiadał mu nowy – obcy zapach w posiłku. Dopiero szczodry kawałek wędzonej makreli załatwił sprawę i futrzak zjadł wszystko, co miał w miseczce.

Przystąpiliśmy do obserwacji zachowania naszych pupili. Nie zauważyliśmy żadnych oznak ospałości, senności, a tym bardziej otumanienia. Właściwie, to zdziwilibyśmy się, gdyby For Calm w jakiś sposób otumanił nasze zwierzaki, bo przecież preparat nie zawiera w swoim składzie żadnych „spowalniaczy”, a jedynie substancje korzystnie wpływające na układ nerwowy.

Po dłuższym czasie…

Po miesiącu regularnego stosowania For Calm ogólne zachowanie naszych czworonogów nie uległo żadnym drastycznym zmianom, jednak można było odnieść wrażenie, że stały się nieco… grzeczniejsze? 🙂 Nasz wybitnie szczekliwy psiak niemal całkowicie przestał dawać regularne koncerty pod byle pretekstem i jakby trochę (z naciskiem na trochę) odpuścił kotu w wiecznej rywalizacji o przywództwo w stadzie. Za to kot nie poczuwał się dłużej w obowiązku obsikiwać meble w mieszkaniu. Ze względu na te niebagatelne dla nas korzyści nadal stosujemy preparat For Calm.

Podsumowanie i ocena produktu

Na pewno For Calm nie jest cudownym lekiem na poważne zaburzenia behawioralne. Polecamy go jednak w takich stresogennych dla pupila sytuacjach jak pojawienie się nowego domownika lub zwierzaka, przeprowadzka, zmiana właściciela, planowana impreza, czy okres noworoczny obfitujący w wybuchy fajerwerków. Trzeba tylko pamiętać, by zacząć podawać suplement odpowiednio wcześniej, tj. minimum tydzień przed spodziewanym wydarzeniem. W nagłych przypadkach lepiej sprawdzi się żel For Calm zawierający zwiększoną dawkę L-tryptofanu.

W skali od 1 do 6 gwiazdek oceniamy produkt For Calm Vet4Pet na szóstkę! Proszek zamknięty w kapsułkach ma zachęcający aromat kurczaka, co bardzo ułatwia jego podanie. Zawiera składniki, których regulujące działanie na układ nerwowy zostało naukowo potwierdzone. Preparat podczas naszych testów działał łagodnie i nie otumaniał zwierzaków, a jednocześnie zauważyliśmy bardzo pozytywne rezultaty jego działania.

6 gwiazdek

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół dla-pupila.pl

4.50 avg. rating (90% score) - 2 votes

6 myśli nt. „For Calm Vet4Pet firmy Vetfood – tabletki na stres dla psa i kota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*