Maty absorbujące (training pads) 8in1 – test i recenzja

Tym razem chcielibyśmy podzielić się z Wami recenzją jednego z bardziej popularnych produktów dostępnych w naszym sklepie zoologicznym. Pod lupę wzięliśmy maty absorbujące (Training Pads) firmy 8in1, które cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem i co do których pojawiały się liczne pytania ze strony Klientów. Przetestowaliśmy więc wspomniane podkłady i przygotowaliśmy dla Was szczegółowy opis i naszą subiektywną ocenę tego produktu.

maty absorbująceKilka słów o producencie

Marka 8in1 kojarzy nam się przede wszystkim z wysoką jakością. W swojej ofercie ma bowiem wyłącznie produkty klasy premium: przysmaki dla psów, suplementy, środki pielęgnacyjne i higieniczne. Mając już od dawna wyrobione jak najlepsze zdanie o psich smakołykach tego producenta, postawiliśmy równie wysoką poprzeczkę jego matom absorbującym. Nasze oczekiwania były naprawdę wysokie.

logo

Najważniejsze informacje o produkcie

real photo
Oceniane przez nas maty absorbujące można nabyć w opakowaniach zbiorczych po 14 lub 30 sztuk.

Na boku opakowania znaleźliśmy następujący opis w języku polskim:
Idealne dla szczeniąt, zwierząt domowych, starych psów oraz wstrzemięźliwych i chorych zwierząt. Doskonałe podczas podróży, jako wyściółka klatek i transporterów podczas wielogodzinnych podróży samochodem, łódką itp. 14 sztuk / Pełna instrukcja oraz rady treningowe znajdują się wewnątrz opakowania.
1.    Świerzy zapach trawy szybko nauczy twojego psa załatwiać potrzeby na zewnątrz.
2.    Specjalne feromony wyczuwalne tylko przez psy przyciągną je do maty.
3.    Wyjątkowo chłonne polimery absorbują do 100-krotnej objętości płynu nie pozostawiając wilgotnych plam.
4.    Mocna wierzchnia warstwa chroni przed uszkodzeniem i rozerwaniem.
5.    Zawansowany system kontroli zapachu na bazie Ammonia Guard™ zapewnia długotrwały zapach czystości.
6.    Brzegi chroniące przed przeciekaniem zapewniają maksymalną ochronę podłóg przed wilgocią.

schemat
Z tyłu opakowania widnieje schemat maty.

Brzmi i wygląda rewelacyjnie, nieprawdaż? Po przeczytaniu tego wszystkiego nasze oczekiwania co do jakości i funkcjonalności mat absorbujących 8in1 wzrosły jeszcze bardziej…

Zaczynamy testy!

Otworzyliśmy wreszcie foliowe opakowanie i naszym oczom ukazały się sympatyczne zielone „pieluszki”, które przedstawia poniższa fotografia.

pieluchy

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą producenta wewnątrz opakowania miała znajdować się „pełna instrukcja oraz rady treningowe”. Nie liczyliśmy na to, że otrzymamy opasły podręcznik szkolenia szczeniąt, ale spodziewaliśmy się przynajmniej jakiejś broszurki. Tymczasem musieliśmy zadowolić się załączoną karteczką z kilkoma krótkimi wskazówkami użytkowania. Cóż… lepsze to niż nic.

ulotka
Na ulotce formatu A5 zmieściła się „pełna instrukcja i rady treningowe”. I to w kilkunastu językach! Na zdjęciu zaznaczyliśmy cały tekst, który jest w języku polskim.
instrukcja
Instrukcja i rady treningowe. Krótkie, ale w zasadzie trafne

Pojedyncza mata po rozłożeniu i dokładnym rozprostowaniu zagnieceń ma dokładnie 56 x 57 cm, a tymczasem na opakowaniu widnieje deklarowany rozmiar 60 x 60 cm. Zwykle nie jesteśmy drobiazgowi, ale 3 – 4 cm niezgodności to znowu nie tak mało, prawda?

rozłożona
Mata absorbująca po rozłożeniu

Byliśmy niesamowicie ciekawi obiecanego nam „zniewalającego zapachu trawy” więc czym prędzej zabraliśmy się do niuchania podkładów. I tu nastąpiło małe rozczarowanie. Maty w ogóle nie pachną trawą ani czymkolwiek innym. Są zupełnie bezzapachowe 🙁 Pozostało nam tylko mieć nadzieję, że może nasze psy jednak coś tam poczują. W końcu mają o wiele lepszy węch niż my. Szkoda, że musimy wierzyć producentowi na słowo, a aromat świeżo skoszonej trawy możemy sobie tylko wyobrazić. No, ale z drugiej strony przecież te maty nie są dla nas, tylko dla psiaków.

Testujemy na swoich psach

Kolejny etap testów trwał kilka dni. W tym czasie sprawdzaliśmy, czy nasze pupile będą szczególnie zainteresowane załatwianiem swoich potrzeb na matach firmy 8in1. W tym celu rozkładaliśmy testowane produkty obok kontrolnych podkładów innego producenta. Testerami były dwa sędziwe wyżły niemieckie. Zauważyliśmy, że zwierzaki mając wybór prawie zawsze wybierały na toaletę podkłady 8in1. Czyżby faktycznie działały tu feromony, którymi jakoby nasączono maty? Sądzimy, że w takim razie nauka czystości szczeniąt byłaby stosunkowo szybka i skuteczna, choć niestety nie mieliśmy pod ręką szczeniaków, na których moglibyśmy testować 😉

Omawiane podkłady rzeczywiście są bardzo chłonne. Spokojnie utrzymują płynny balast o pojemności 0,5 l i nie przeciekają. Przy znacznie większym przemoczeniu zaczynają zachowywać się jak niewyżęta gąbka, co objawia się śladami mokrych łapek na podłodze. Plusem produktu jest fakt, że nie przeciekają ani pod spodem, ani na boki.

A tu sprawdzian ze szklanką wody (ok. 300 ml)
111222333444Producent nieco przesadził z deklaracją wyjątkowej wytrzymałości swoich mat na uszkodzenie i rozerwanie. Nasze żwawe psie staruszki nie miały najmniejszych problemów z ponadrywaniem materiału pazurkami. Rozszarpanie, a nawet skonsumowanie podkładu również nie stanowiłoby dla nich żadnego wyzwania, gdybyśmy tylko pozwalali na takie zabawy 🙂

Co do „zawansowanego systemu kontroli zapachu”, który „zapewnia długotrwały zapach czystości”, to w tym zakresie nie odczuliśmy wyraźnej różnicy pomiędzy produktami 8in1 a matami innych producentów. Smutna prawda jest taka, że wszystkie obsikane pieluchy śmierdzą podobnie, dlatego płyn likwidujący przykre zapachy pozostaje nieodzownym dodatkiem do takich podkładów absorbujących. Tu możecie znaleźć odpowiedni preparat.

Podsumowanie

Maty absorbujące 8in1 z powodzeniem spełniają swoje zadania, do których zostały stworzone. Dobrze pochłaniają spore ilości płynów, skutecznie zabezpieczają podłogę mieszkania, dno klatki, czy też kanapę samochodu przed zabrudzeniem. Są wygodne w użyciu, a pieski wyjątkowo chętnie z nich korzystają. Polecamy je więc z czystym sumieniem, choć przestrzegamy jednocześnie przed pokładaniem zbyt wielkich nadziei w obietnice składane przez producenta (chodzi głównie o aromat trawy, odporność na zniszczenie i system kontroli brzydkich zapachów).

W skali od 1 do 6 gwiazdek oceniamy maty absorbujące (Training Pads) firmy 8in1 na piątkę z minusem. Na tle konkurencji produkt wypada naprawdę nieźle, ale producentowi należy się duży minus za mocno przesadzone obietnice. Gdyby nie one, to może byłaby nawet szóstka za ponadprzeciętną chłonność i fakt, że nasze psiaki chętnie korzystają z tych podkładów.

ocena

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół dla-pupila.pl

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Jedna myśl nt. „Maty absorbujące (training pads) 8in1 – test i recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*