Obroża feromonowa – uspokajająca dla kota – SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Dzisiejszy wpis kierujemy do wielbicieli koteczków 🙂 Kot – jak zapewne wielu z Was by powiedziało – to zwierzę niezwykle ciekawskie, zaczepialskie i łobuzerskie 😉 Oczywiście miauczenie i mruczenie to także niezbędny element kociego zachowania 🙂 A czy potraficie określić, kiedy Wasz kot przeżywa stres? W naszym życiu na co dzień doświadczamy wielu sytuacji bardziej lub mniej stresujących, koty niestety także. U kota stres powstaje w konkretnych sytuacjach, jak np w czasie wizyty u weterynarza, lub pojawia się nagle sygnalizując chorobę. Dla kota życie w ciągłym stresie jest bardzo męczące, odbija się na jego zdrowiu. Spada mu odporność, może łatwo nabawić się różnych infekcji, pojawiają się także problemy z wypróźnianiem. Długotrwały stres może nawet doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Dlatego, dbając o zdrowie tych najbardziej stresujących się kotków, mamy dla nich:

OBROŻA FEROMONOWA DLA KOTA (USPOKAJAJĄCA) SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

obrożaKot1

Jest to produkt weterynaryjny pochodzący z USA przeznaczona dla kotów młodziutkich jak i starszych. Zadaniem obroży feromonowej jest niwelowanie zachowań wynikających ze stresu. Obroża nasączona jest ekstratem feromonów kotki w okresie jej macierzyństwa. Wyczuwalne przez kota feromony uspokajają i wytwarzają poczucie bezpieczeństwa. Działają kojąco na zmęczony stresem organizm. Działanie obroży wspomaga wyciąg z rumianku i lawendy. Obroża wygląda tak jak na poniższym zdjęciu.

obrozaKot2
OBROŻA FEROMONOWA DLA KOTA (USPOKAJAJĄCA) SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Jak widać na fotce, obroża jest w kolorze fioletowym, jest zawinięta. Długość obroży to około 38 cm, tak więc będzie pasowała na każdego kotka, a po jej założeniu wystającą część obróżki zwyczajnie odcinamy. Trzeba pamiętać, aby kotkom w okresie wzrostu zostawić na szyi dużo luzu. Do obroży przyczepione jest zapięcie (nie widać na zdjęciu). Obroża posiada ochronny puder, który zabezpiecza działanie feromonów podczas jej nie używania. Zalecane jest stosowanie jej w chwilach wywołujące stres, nie ma konieczności by kot nosił ją cały czas, gdy prawidłowo funkcjonuje. Posypka na obroży nie jest szkodliwa dla zwierzaka, o czym poinformowano na opakowaniu (w języku angielskim). Bardzo ważne, aby podczas jej nie używania była szczelnie zamknięta w opakowaniu, gdyż jej działanie to 30 dni – na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

obrożaOpakowanie
OBROŻA FEROMONOWA DLA KOTA (USPOKAJAJĄCA) – informacja o nieszkodliwości pudru na obroży

W jakich sytuacjach ta obroża może ułatwić kotu życie? Na początku naszego wpisu wspominaliśmy tylko o dwóch szczególnie stresujących sytuacjach – wizyta u weterynarza i choroba. Producent obroży wymienia także: pojawienie się innych zwierząt oraz osób, pojawienie się dziecka w rodzinie, zmiana miejsca zamieszkania, strach przed burzą, wybuch fajerwerków, podróż. Skutkiem stresu są określone zachowania. Kot może stać się agresywny lub też chować się przed domownikami. Może także znaczyć teren lub swoje potrzeby fizjologiczne załatwiać w pobliżu kuwety. Mruczenie także może być oznaką stresu (nie mylić mruczenia, gdy kot jest zadowolony). Utrata apetytu, zaparcia oraz brak chęci do zabawy mogą także być przejawem niepokoju. Feromony zawarte w obroży mają niwelować objawy stresu.

Bardzo ważna jest obserwacja naszego kota i tylko my możemy wychwycić moment stresu. Każda zauważona zmiana w kocich, codziennych rytuałach może być oznaką stresu lub choroby. Reagujmy!

Oprócz opisanej tutaj obroży, w naszym sklepie Benkoda posiadamy także inne preparaty uspokajające dla kotów.

6 gwiazdek

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół dla-pupila.pl

3.00 avg. rating (70% score) - 2 votes

2 myśli nt. „Obroża feromonowa – uspokajająca dla kota – SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*