Obroża feromonowa – uspokajająca dla psa – SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Czy Wasze psy często się stresują? Z naszych obserwacji możemy stwierdzić, że jest kilka takich sytuacji w życiu psa, które niestety działają stresogennie. Daleko szukać nie trzeba. Weźmy na przykład wizytę u weterynarza – czy pies nie zachowuje się nerwowo, czy nie próbuje stamtąd uciec? Ogólnie mówiąc, psy bardzo różnie reagują na stres. Niektóre z nich trzęsą się i kulą pod siebie ogon, jeszcze inne szczekają, piszczą, popuszczają mocz lub stają się agresywne. Aby złagodzić naszym czworonogom stres, przedstawiamy:

OBROŻA FEROMONOWA, USPOKAJAJĄCA DLA PSA –
SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Obroza-feromonowa-dla-psa-uspoka

 Obroża oparta jest na imitacji feromonów, jakie wytwarza suka w czasie macierzyństwa. Ich zadaniem jest uspokojenie i wytworzenie u psa poczucia bezpieczeństwa. Feromony te wyczuwane są przez każdego psa na każdym etapie jego życia, więc na pewno nasz pupil nie będzie im obojętny. Obroża została także nasączona wyciągiem z rumianku i lawendy, które mają kojący wpływ na psiaka. Według producenta czas działania obroży to 30 dni – zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Użyteczność obroży możemy przedłużyć przechowując ją w szczelnym opakowaniu. A jak ona wygląda? Przedstawiamy ją na zdjęciu poniżej:

obroża3
OBROŻA FEROMONOWA DLA PSA (USPOKAJAJĄCA) SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Jak widać, obroża w opakowaniu jest zwinięta w kolorze odcienia zieleni. Po otwarciu opakowania czuć delikatny zapach. Pasek obroży jest bardzo długi bo mierzy aż około 59 cm, dzięki czemu można idealnie dopasować obróżke do szyi psa, a nie potrzebną końcówkę odciąć. Ważne jest, aby młodym, dorastającym psiakom przy zakładaniu obroży zostawić dużo luzu. Na jednym jej końcu znajduje się (nie widoczne na zdjęciu) zapięcie. Obroża pokryta jest zabezpieczającym pudrem przed aktywacją feromonów w opakowaniu. Nie jest on szkodliwy dla zwierzaka. Przed kąpielą zalecane jest ściągnięcie obróżki.

WAŻNE: Obroża nie nadaje się dla psów z podrażnioną skórą!

Przykładowe sytuacje stresogenne dla psa:
  • nowy zwierzak w domu
  • strach przed burzą
  • hałas
  • strach przed fajewerkami
  • zmiana miejsca zamieszkania
  • wizyta u weterynarza
  • strach separacyjny
  • podróż
  • pojawienie się nowego członka rodziny

 Jak wspominaliśmy, obroża ma szczególne zastosowanie przy eliminacji pojawiającego się strachu oraz niwelowania zachowań destrukcyjnych. Jeżeli Twój psiak okazuje strach i przejawia zachowania przedstawione na wstępie naszego wpisu – ta obroża feromonowa uspokajająca dla psa mogłaby mu zdecydowanie pomóc. Oprócz tejże obroży posiadamy także inne preparaty uspokajające dla psów. Znajdziecie je na dla-pupila.pl.

 6 gwiazdekPozdrawiamy serdecznie,
Zespół dla-pupila.pl

2.50 avg. rating (64% score) - 2 votes

2 myśli nt. „Obroża feromonowa – uspokajająca dla psa – SERGEANT’S VETSCRIPTION SETTLEDOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*