Pokarm dla królików – VERSELE-LAGA, CUNI ADULT SENSITIVE COMPLETE 500 G

Dzisiaj trochę o karmie dla królików – jednym z lepszych granulatów dla tych puchatych zwierzątek. Każdy zwierz wymaga odpowiedniego żywienia stosownie do swojego wieku i gatunku. Pokarm, który tu przedstawimy – w swoim składzie idealnie odpowiada na zapotrzebowania żywieniowe królików – szczególnie tych starszych jak i o małym ruchu.

VERSELE-LAGA CUNI ADULT SENSITIVE COMPLETE  – POKARM DLA KRÓLIKA, 500G

VerseleL

 Versele-Laga to jeden z najpopularniejszych producentów pokarmu, głównie dla gryzoni, królików oraz ptaszków. Tutaj zajmiemy się tylko karmą dla królików przedstawioną na powyższym zdjęciu – VERSELE-LAGA, CUNI ADULT SENSITIVE COMPLETE 500 G. Spójrzmy na opakowanie. Torebka, w której przechowywany jest pokarm, to masywny i szczelny worek z zawartością o wadze 500 g pokarmu. Dużym plusem jest możliwość ponownego, szczelnego, zamknięcia opakowania po jego otwarciu. Karma dzięki temu nie traci na wartościach, zapachu i walorach smakowych. Gramatura granulatu to małe, granulowane cienkie pałeczki o maksymalnej długości 2,5 cm i średnicy około 0,5 cm. Poniżej rzeczywisty ich wygląd:

vl6
VERSELE-LAGA CUNI ADULT SENSITIVE COMPLETE – wygląd karmy, granulowane pałeczki.

Zanim przedstawimy walory granulatu – trzeba nadmienić, że nie zależnie od wieku zwierzęcia – prawidłowa, królicza dieta opiera się na sianie, ziołach i świeżej wodzie. Dla zdrowego, dorosłego królika karma jest tylko dodatkiem do diety, lecz niekoniecznym!  Może spełniać rolę przysmaku i zachętę do kontaktu ze zwierzakiem. Widoczny na zdjęciu granulat, to niskokaloryczny produkt (tłuszcz 2,5% na maks 3%), z dodatkiem żurawiny (4%). Z tego względu polecany jest szczególnie królikom starszym, otyłym, o małym ruchu, a także z chorym układem moczowym. Dzięki właściwościom żurawiny nerki lepiej filtrują i wydalają z organizmu nadmiar piasku oraz wiele innych toksycznych związków.

VL1
VERSELE-LAGA CUNI ADULT SENSITIVE COMPLETE 500 G – karma w miseczce

W składzie oprócz żurawiny, znajdziemy także: produkty pochodzenia roślinnego (6% tymotka, trawa i zioła), roślinne ekstrakty białkowe, nasiona 2% siemię lniane), minerały, fruktooligosacharydy (0,3%), nagietek, jukka. Widać wyraźnie, że podstawowym składem są właśnie trawy, zioła, kwiaty, roślinne ekstrakty białkowe, które w naturze królik ma na co dzień. Dzięki dodanemu siemieniu lnianemu oraz doborze tylu naturalnych składników, perystaltyka jelit nie zostaje zaburzona, a w okresie linienia dodatkowo wspomaga wydalanie sierści na zewnątrz. Atutem tego granulatu jest wysoka zawartość włókna pokarmowego (20%), które nie tylko wpływa korzystnie na układ pokarmowy, ale także wspomaga ścieranie zębów.

vl5

vl3

Granulat jest bardzo chętnie zjadany przez króliki. Większość z nich uwielbia żurawinę, stąd zapewne tak bardzo go lubią. Nasi mali testerzy najchętniej zjedliby na raz całą paczkę i niestety, mimo racjonalnego dawkowania,  zawartość paczki szybko nam znikała 🙂 Granulki stosowaliśmy także jako przekąskę karmiąc króliczki z ręki, jako nagrodę za głaski lub za to, że po prostu do nas przyszły 🙂 Króliczki polecają 🙂
Pamiętajmy jednak, że dla zdrowych królików granulat jest tylko dodatkiem w diecie, a nie jej głównym składnikiem.

 

W naszym sklepie dla-pupila.pl – posiadamy także – karma dla dorosłych królików Versele-Laga o podobnym składzie, oraz – karma dla młodych królików (do około 1 r.ż) także Versele-Laga. Znajdziecie tam także te same granulaty o większej wadze niż 500 g.

 

6 gwiazdek

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół dla-pupila.pl

4.00 avg. rating (82% score) - 4 votes

5 myśli nt. „Pokarm dla królików – VERSELE-LAGA, CUNI ADULT SENSITIVE COMPLETE 500 G

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*