Transportery dla psów, kotów, królików, fretek i innych zwierząt

Profesjonalny transporterek to przydatne, a czasem nawet niezbędne akcesorium, które powinno znaleźć się w arsenale każdego zapobiegliwego opiekuna. Trudno przecenić zalety transportera np. wtedy, gdy podróżujemy ze swoim zwierzakiem samolotem, czy też po prostu chcemy zabrać pupila do pobliskiej lecznicy.

pies w torbie
zabawny widok, ale czy taki sposób przenoszenia pupila jest bezpieczny? Odpowiedzialna pani użyłaby raczej torby transportowej.

Przedstawiamy podstawowe rodzaje transporterów dla różnych zwierzątek domowych:

Transportery lotnicze dla średnich i dużych psów (dla-pupila.pl)

transportery lotnicze

Mniejsze transportery dla kotów, małych psów, królików, fretek (dla-pupila.pl)

transportery

Transporterki dla gryzoni (dla-pupila.pl)

transportery dla gryzoni

W niektórych sytuacjach klasyczny zamykany transporter z tworzywa sztucznego może zastąpić specjalna torba transportowa. Wybór kolorów i wzorów tych produktów może przyprawić o lekki zawrót głowy 😉 Jedne są bardziej praktyczne, jak te skonstruowane do mocowania przy rowerze, a inne – noszone na ramieniu – kolorowe i eleganckie.

Torby transportowe dla psów i kotów (dla-pupila.pl)

torby transportowe

Torby i kosze do roweru (dla-pupila.pl)

torby i kosze

Torba typu kojec (dla-pupila.pl)

torby typu kojec

Każde zwierzę potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do nowego transporterka lub torby. Jeśli chodzi o większe zwierzęta, to dobrym pomysłem jest wyłożenie dna transportera kocykiem przesiąkniętym znajomym zapachem. Możemy też wrzucić do środka ulubioną zabawkę zwierzaczka. Nie wpychamy czworonoga na siłę, ani nie zachęcamy zbyt natarczywie do bezzwłocznego skorzystania z transportera. Na etapie treningu zostawiamy transporter ciągle otwarty tak, by pupil mógł z niego swobodnie wyjść i znów wejść kiedy zechce. Po kilku dniach zamykamy transporter, ale tylko na krótko. Po jakimś czasie możemy stopniowo wydłużać czas, kiedy transporter jest zamknięty. Wtedy też zaczynamy go podnosić wraz z sympatyczną zawartością i także tym razem dawkujemy cierpliwie czas transportu. Postępując w opisany sposób zaoszczędzimy stresu sobie i zwierzęciu.

misio w transporterze

Nie wiesz jaki transporter będzie najlepszy dla twojego pupilka? Chętnie doradzamy w wyborze najbardziej odpowiedniego produktu i odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty. Zapraszamy więc na udane zakupy przedurlopowe 🙂

logo benkoda

Pozdrawiamy słonecznie,
zespół dla-pupila.pl

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

3 myśli nt. „Transportery dla psów, kotów, królików, fretek i innych zwierząt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*